Hakkımızda


İnsan Yaşadığı
Yere BenzerHAYATA DEĞER KATAN PROJELER ÜRETİYORUZ

Müşteri memnuniyetini ve sosyal sorumluluklarını en iyi şekilde gerçekleştirmeyi kendisine misyon edinen Özaklar Yapı Firması bu hedefine ulaşmak için yenilikleri ve teknolojiyi yakından takip edip uygulamaktan da kaçınmamıştır. İnsanların yaşam kalitelerini arttıracak gayrimenkul projeleri üretme ve konut sahiplerine değer yaratma vizyonu ile 1992 yılında inşaat sektörüne girmiştir. Hedeflerini gayrimenkul alanındaki fırsatları doğru zamanda değerlendirerek, nitelikli yatırımlara dönüştürmek olarak belirledi.

 

Özaklar yapı firması olarak kurulduğu günden bugüne kadar Türkiye'de en iyi projelere imza atmaya devam etmektedir.

İnsanın en önemli kaynak olduğu prensibinden yola çıkan firmamız; tüm çalışanları ile kenetlenmiş bir aile anlayışı içinde güvenilir ve dürüst hizmet yaklaşımından taviz vermeden, büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdürmektedir. Özaklar Grup bünyesine dahil olan her yeni proje ile birlikte, teknik yeterliliğini ve kapasitesini de artırmaktadır. Faaliyet gösterdiğimiz alanlarda ve her konumda, üstün mühendislik bilgisi gerektiren önemli projelerin hayata geçirilmesiyle sektördeki ayrıcalıklı konumumuzu korumak en büyük amacımızdır. Firmamız yapılanma ve yaklaşım olarak gelişmiş bir kurum kimliği avantajını kullanırken, müşteri memnuniyeti açısından butik bir şirket gibi davranabilme özelliğine sahiptir. Projelerimiz, tüm süreçlerde "önce insan" anlayışla yaşam konforunu ön planda tutarak, müşteri memnuniyetine odaklı kalite anlayışıyla yönetilmektedir. Özaklar Yapı Firması tüm süreçlerde denetim mekanizması kurarak, üretimin yüksek kalite standartlarında gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Binalarımız yürürlükteki son deprem Yönetmeliği, T.S. 500 Betonarme Yapıların Tasarım ve Yapım Kuralları, 4708 sayılı Yapı Denetim Kanunu ve ilgili tüm yönetmelik hükümlerine uygun şekilde, ileri teknolojiyle üretilmektedir. Binalarımız, şantiyede ve laboratuvarlarda Yapı Denetim firması, teknik danışmanlar veya Üniversitelerde yapılan testlerle kalite kontrolüne tabi tutulan, TSE belgeli yüksek kaliteli yapı malzemeleriyle hayata geçirilmektedir. Yüksek katlı blokların tamamı yapılan kapsamlı zemin sondajlarına ve hazırlanan ayrıntılı zemin etüt raporlarına uygun olarak; yükleri sağlam zemine aktaran, projesine göre radye temel veya betonarme yerinde dökme kazık teknolojisiyle hazırlanan kazıklı radye temel ve deprem kuvvetlerini güvenli bir şekilde karşıladığı kanıtlanmış, taşıyıcı sistem ve TSE’ye uygun kalite güvence belgeli ve ayrıca şantiye ve laboratuvarda testleri yapılan, statik projesine uygun sınıfta hazır beton ile inşa edilen betonarme ve kısmen çelik olarak inşa edilmektedir.